Liofilizowany szczypiorek
search
  • Liofilizowany szczypiorek
  • Liofilizowany szczypiorek

Liofilizowany szczypiorek

8,00 zł
Brutto

Waga produktu:  20 g     

Liofilizowany szczypiorek

Ilość

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 8 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 8 punktów .


Szczypiorek liofilizowany jest suszony specjalną metodą liofilizacji potocznie nazwaną „suszenie mrozem”, dzięki której warzywa zachowują większość swoich wartości odżywczych, kształt, barwę, a smak i zapach jest bardziej wyraźny. 

Szczypiorek świeży cechuje się niską kalorycznością oraz jest źródłem cennych dla zdrowia witamin i składników mineralnych. Szczypiorek to bogactwo witaminy K, która wzmacnia kości, witaminy C, która poprawia odporność, witaminy A oraz folianów, które pozytywnie wpływają na układ nerwowy. Szczypior zawiera potas, cynk, miedź i mangan. Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowej płodności i prawidłowych funkcji rozrodczych, wpływa również na utrzymanie zdrowych kości, włosów, paznokci, skóry oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia. Miedź pomaga w utrzymaniu pigmentacji włosów i skóry. Mangan przyczynia się do utrzymaniu zdrowych kości.

Warzywa suszone metodą liofilizacji zachowują większość właściwości świeżo zebranych warzyw, a właściwie przechowywane mają długi okres przydatności do spożycia, dzięki czemu można ich używać poza sezonem uprawnym i cieszyć się ich aromatem oraz smakiem.

Do wyprodukowania 100g szczypiorku liofilizowanego użyliśmy ok. 700g* świeżego szczypiorku.

Szczypiorek znajduje szerokie zastosowanie w kuchni.

  • Posiekane liście szczypiorku dodaje się do potraw z jajek: jajecznicy, omletów, jajek sadzonych, past jajecznych, a także do twarożków,     zup, chłodników, sałatek i ziemniaków.
  • Szczypiorek można także wykorzystać do przygotowania masła szczypiorkowego i dipów jogurtowo-szczypiorkowych.
  • Szczypiorek używa się także do kanapek i do posypania potraw tuż przed ich podaniem.

Liofilizowane „suszone mrozem” warzywa są niesamowicie lekkie, co sprawia że ilość 20-30 g to duża paczka.

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt