search

Mięta liofilizowana.

8,00 zł
Brutto
Ilość

Mięta - główną zaletą  jest jej zbawienny wpływ na podrażnienia układu pokarmowego. Wykazuje działanie rozkurczające mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, a tym samym – zmniejszające ból. Jest niezastąpiona w leczeniu problemów trawiennych, takich jak wzdęcia czy zaparcia. To wszystko dzięki zawartości mentolu, obecnego w liściach mięty, który ogranicza wydzielanie żółci.

W przypadku problemów z układem pokarmowym najlepiej sprawdza się napar z liści i łodyg mięty, którą nawet profilaktycznie warto spożywać po dużych i ciężkostrawnych daniach.

W przypadku niestrawności z zaburzeniami wydzielania soków mięta pieprzowa zwiększa ilość soku żołądkowego, co sprawia, że polepsza się trawienie oraz przyswajanie pokarmów. W tym miejscu należy także dodać, że mięta jest świetnym wspomagaczem, dla ludzi chcących zrzuci zbędne kilogramy. Mięta bowiem wpływając na procesy trawienne wspomagać proces odchudzania.

Mięta sprawdza się również w przypadku wystąpienia zespołu jelita drażliwego. W przypadku, działania przeciwbakteryjnego, mięta zawdzięcza to zawartym w niej garbnikom i niektórym składnikom olejku eterycznego, zwłaszcza mentolowi i mentonowi. Jak podają specjaliści mięta ma również działać pozytywnie na zwalczanie grzybów drożdżopodobnych z rodzaju Candida oraz dermatofitów i grzybów pleśniowych.

Działanie to mięta zawdzięcza zawartości mentolu, który delikatnie rozluźnia mięśnie. Jeżeli wypijemy herbatę z liści mięty, przed pójściem do łóżka, to nasz sen będzie o wiele spokojniejszy niż normalnie.

Waga produktu: 10g