ELENA to firma z wieloletnią tradycją, powstała w 1989 roku. Jest wiodącym producentem liofilizatów (owoców, warzyw, mięs, ziół, grzybów, a także kolagenu pochodzenia rybiego). Produkty te wykorzystywane są przez największych producentów branży spożywczej szczególnie w przetwórstwie a także suplementów diety i kosmetyków.

Liofilizacja jest jedną z metod otrzymywania produktów suszonych. Oparta jest na suszeniu sublimacyjnym. W wyniku tego procesu produkty nie tracą swoich właściwości świeżego produktu, zachowują witaminy i wszystkie składniki odżywcze a także kształt i barwę. Można je przechowywać nawet przez kilka lat bez konserwantów i sztucznych barwników. Po liofilizacji otrzymany produkt jest bardzo lekki, ponieważ traci aż 95% wody, można go jednak z łatwością ponownie uwodnić i nie traci on przy tym żadnych właściwości organoleptycznych i biologicznych.

Firma ELENA w swojej ponad dwudziestoletniej karierze zdobyła ogromne doświadczenie w procesie liofilizacji i dlatego gwarantuje najwyższą jakość oferowanych produktów a co ciekawe na indywidualne zamówienia liofilizuje nowe, dowolne produkty.

W ostatnim czasie firma rozszerzyła swoja działalność o nowy dział naturalnych suplementów diety, których głównym składnikiem jest kolagen pochodzenia rybiego. Sklep internetowy firmy ELENA oferuje doskonałej jakości naturalne suplementy diety z kolagenem rybim.

Znane są różne rodzaje kolagenu, jednak ze względu na czynniki alergizujące i zagrożenie chorobą BSE (wściekłych krów) i Creutzfelda-Jacoba spowodowało zmniejszenie popytu na kolagen zwierząt rzeźnych. Wprowadzenie kolagenu rybiego stanowiło ogromny krok w walce z objawami starzenia się. Najbardziej wartościowy i bezpieczny kolagen uzyskuje się ze skór ryb, ma on lepsze właściwości niż inne rodzaje kolagenu, jego cząsteczki są mniejsze, dlatego jeszcze szybciej przedostają się do naszej skóry i odbudowują ją, a nasz organizm może go skuteczniej przyswoić.

Zapraszamy na naszą strone Elena.pl