Pieprz czarny liofilizowany
search
  • Pieprz czarny liofilizowany

Pieprz czarny liofilizowany

4,20 zł
Brutto

Pieprz czarny liofilizowany

Waga produktu: 10 g

Ilość

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 4 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 4 punktów .


Pieprz czarny liofilizowany jest suszony specjalną metodą liofilizacji potocznie nazywaną "suszenie mrozem", dzięki której przyprawy zachowują większość swoich wartości odżywczych, kształt, barwę, a smak i zapach jest bardziej wyraźny.

Pieprz czarny otrzymywany jest z niedojrzałych owoców gatunku Piper nigrum L. Do głównych składników aktywnych surowca należy olejek eteryczny  oraz popularna od dłuższego czasu piperyna - składnik wierzchniej warstwy skórki surowca, odpowiadający  za ostry, intensywny smak naturalnego pieprzu. A dlaczego taka popularna? Otóż piperyna to alkaloid wykazujący niezwykle silne właściwości przeciwutleniające.

Wykazano, że dzięki aktywności przeciwzapalnej i przeciwbólowej, zawarta w pieprzu czarnym piperyna może być wykorzystywana wspomagająco w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, zwłaszcza w połączeniu z kurkuminą.

Poza tym właściwości pieprzu analizowano także pod kątem jego wpływu na układ nerwowy. Co ciekawe, udowodniono, że piperyna działa neuroprotekcyjnie i może mieć wpływ na hamowanie procesów neurodegeneracyjnych, prowadzących m. in. do choroby Alzheimera.

Warto pamiętać, że wartości odżywcze pieprzu to nie tylko jeden składnik. Poza piperyną, zawiera on szereg innych związków, jak np. błonnik czy skrobia. To także źródło potasu, wapnia, manganu, żelaza oraz witaminy K i C. Biorąc pod uwagę powyższe informacje można bez wątpienia stwierdzić, że pieprz jest zdrowy i warto włączyć go do codziennej  diety, nie tylko ze względu na walory smakowe.

Pieprz czarny na odchudzanie.

Piperyna zawarta w pieprzu  potęguje proces termogenezy, innymi słowy, wytwarzania ciepła, w trakcie którego spalane są kalorie. Wpływa to na lipolizę, czyli wzmożone "niszczenie" tkanki tłuszczowej. Poza tym piperyna przyspiesza procesy trawienia i zwiększa wchłanianie niektórych składników odżywczych oraz witamin, a także hamuje tworzenie nowych komórek tłuszczowych  i obniża ilość tłuszczu krążącego w krwiobiegu. Stąd pieprz czarny na odchudzanie wykorzystywany jest stosunkowo często, podobnie jak berberyna czy kurkuma, głównie jako składnik suplementów diety i jak widać ma to swoje uzasadnienie.

Tradycyjne zastosowanie pieprzu w lecznictwie obejmuje przede wszystkim dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak niestrawność, wzdęcia, uczucie pełności. Dzięki silnym właściwościom odkażającym wykorzystuje się go także pomocniczo w leczeniu infekcji bakteryjnych, np. zapaleniu gardła oraz kaszlu.

Oczywiście pieprz czarny posiada również niezwykle szerokie zastosowanie w kulinariach. Raczej trudno byłoby wyobrazić sonie kuchnię bez pieprzu. Nie bez powodu posiada on miano "króla przypraw". Dodaje się go do większości potraw: mięs, ryb, sosów, zup, warzyw, marynat.

Warzywa i przyprawy suszone metodą liofilizacji zachowują większość właściwości  świeżo zebranych warzyw, dzięki czemu można ich używać poza sezonem uprawnym i cieszyć się ich aromatem oraz smakiem.

Przeznaczenie:

Ze względu na ostry smak pieprz stanowi doskonały dodatek do różnorodnych potraw np.

  • do sałatek
  • do zup
  • do smażonego mięsa i ryb
  • do sosów, dipów, marynat
  • dodatek do różnych przekąsek i zup

Liofilizowane "suszone mrozem" warzywa i przyprawy są niesamowicie lekkie, co sprawia że ilość 30-50g to duża paczka. 

Specyficzne kody

EAN13
5907616706300

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt