Ostatnie posty

Ostatnie posty

 • Babcina Receptura na zdrowe stawy. Skuteczny sposób na kryształki kwasu moczowego
  Babcina Receptura na zdrowe stawy. Skuteczny sposób na kryształki kwasu moczowego

  Babcina Receptura na zdrowe stawy. Skuteczny sposób na kryształki kwasu moczowego - Ta receptura uratowała moje zdrowie. Spisałem ją, by pomóc pewnemu znajomemu profesorowi...

  Czytaj więcej
 • Kolagen - rodzaje, właściwości i zastosowanie
  Kolagen - rodzaje, właściwości i zastosowanie

  Kolagen to produkowane przez ludzki organizm białko strukturalne, które stanowi budulec wielu narządów. Jest jednym z głównych składników tkanki łącznej, a więc swoistym spoiwem skóry, kości, ścięgien, naczyń krwionośnych, chrząstek stawowych oraz zębów. Wyróżnia się specyficzną budową i właściwościami, a nawet zdolnością dostosowania do zmiennych czynników zewnętrznych.

  Czytaj więcej
 • Kolagen w suplementach diety
  Kolagen w suplementach diety

  Około 30% struktur białkowych znajdujących się w ludzkim organizmie stanowi kolagen. Odpowiada przede wszystkim za utrzymanie prawidłowego napięcia i elastyczności skóry. Charakteryzuje się bowiem sprężystością i odpornością na urazy.

  Czytaj więcej
 • Celiakia - czym jest, jak leczyć, jaką dietę stosować?
  Celiakia - czym jest, jak leczyć, jaką dietę stosować?

  Celiakia, zwana także enteropatią glutenozależną, jest chorobą trzewną o podłożu genetycznym. W wyniku działania glutenu w jelicie cienkim dochodzi do nieprawidłowej reakcji immunologicznej, skierowanej przeciwko własnym tkankom organizmu...

  Czytaj więcej
 • Pomysły na bezglutenowe przekąski
  Pomysły na bezglutenowe przekąski

  Stosujesz specjalną dietę, ale nie chcesz rezygnować ze zróżnicowanego sposobu żywienia? W takim razie poznaj nasze pomysły na bezglutenowe przekąski! Wbrew pozorom osoby z celiakią bądź nietolerancją grupy białek naturalnie występujących w zbożach nie muszą ograniczać się jedynie do surowych warzyw i owoców.

  Czytaj więcej
 • Jak rozpoznać i wybierać produkty bezglutenowe?
  Jak rozpoznać i wybierać produkty bezglutenowe?

  Osoby zmagające się z celiakią i nietolerancją grupy białek występującej w niektórych artykułach spożywczych mają świadomość tego, jak ważną sprawą jest sięganie po odpowiednio dobraną żywność. Trzeba wiedzieć, jak rozpoznać i wybierać produkty bezglutenowe, by nie ryzykować przykrymi skutkami spożycia niewłaściwego jedzenia np. zaburzeniami pracy układu pokarmowego, zmianami skórnymi czy dusznościami.

  Czytaj więcej
 • Seler liofilizowany
  Seler liofilizowany

  Liofilizowane artykuły spożywcze to rozwiązanie, po które coraz chętniej sięga większość osób. Nic w tym dziwnego - liofilizacja niesie za sobą szereg zalet. Suszenie sublimacyjne może być wykorzystywane w stosunku do wielu produktów - zarówno owoców, jak i warzyw. Jednym z popularniejszych artykułów jest seler korzeniowy. Jakie właściwości posiada? Jakie korzyści w tym przypadku niesie za sobą proces liofilizacyjny? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym wpisie.

  Czytaj więcej
 • O co chodzi z liofilizacją?
  O co chodzi z liofilizacją?

  Rozwój technologii oraz coraz szersza wiedza m.in. z zakresu właściwości produktów umożliwiają stosowanie coraz to nowszych rozwiązań dotyczących konserwowania żywności. Niektóre metody służące przedłużaniu terminu ważności artykułów sprawiają, że tracą one swoje pierwotne właściwości. Istnieje jednak sposób, który pozwala na zabezpieczenie produktów bez zanikania zawartych w nich składników. Liofilizacja, o której piszemy, to coraz powszechniej stosowana metoda. Na czym polega? W jakich...

  Czytaj więcej
 • Chanca piedra
  Chanca piedra
  4 Comments
  (5.0)

  Chanca piedra - właściwości i zastosowania

  Czytaj więcej
Showing 1 to 9 of 9 (1 Pages)