Liofilizowany koperek
search
  • Liofilizowany koperek
  • Liofilizowany koperek

Liofilizowany koperek

9,52 zł
Brutto

Waga produktu:30g Koperek liofilizowany.

Ilość

Koperek to zioło, które znalazło zastosowanie nie tylko w kuchni. Koperek, dzięki licznym właściwościom i wartościom odżywczym, można stosować pomocniczo w celu łagodzenia niektórych dolegliwości zdrowotnych.

Koperek poprawia trawienie. Olejki eteryczne zawarte w koperku stymulują wydzielanie żółci i soków trawiennych oraz pobudzają perystaltykę jelit. Dzięki temu koperek znajduje zastosowanie w łagodzeniu niestrawnościi wzdęć.

Wyciąg z kopru zmniejsza stany zapalne stawów, a także łagodzi ból stawów towarzyszący reumatoidalnemu zapaleniu stawów. Wyciąg z kopru łagodzi także bóle brzuchai bóle menstruacyjne.

Koperek ma właściwości antyoksydacyjne – zwalcza wolne rodniki. Aktywność przeciwutleniająca koperku jest porównywalna z innymi silnymi przeciwutleniaczami: kwasem askorbinowym, alfa-tokoferolem i kwercetyną.

Koperek obniża stężenie cholesterolu LDLoraz trójglicerydówwe krwi, co wiąże się z poprawą profilu lipidowego.

Koperek, dzięki obecności ekstraktu acetonowego, ma właściwości przeciwbakteryjne.

Koperek jest bogaty w magnezi witaminy z grupy B, co sprawia, że ma działanie antystresowe.

Koperek znajduje szerokie zastosowanie w kuchni. Jest on używany do przyprawiania potraw, jako dodatek do potraw lub główny ich składnik. Liście kopru stanowią bazę sosu koperkowego do mięs i ryb, zupy koperkowej oraz dipów do jajek i sałatek. Często jest wykorzystywany zamiennie z natką pietruszki.